Menu

Zdrowe oczko, szczęśliwe oczko

O tym co warto wiedzieć na temat oczu. Jak pielęgnować i dbać o oczy.

Profilaktyka oczu a AMD. O czym warto wiedzieć?

zdroweoczko

Wzrok to jest nasz skarb. Zdrowa osoba nie wyobraża sobie życia w ciemności. Mimo tego bardzo często zapominamy o badaniu oczu. Prosta profilaktyka pozwala wykryć wadę we wczesnym stadium choroby i dość szybko się z nią rozprawić. Wiele osób o tym zapomina…

AMD to inaczej zwyrodnienie plamki żółtej. Jest to jedna z najczęściej występujących chorób oczu i główna przyczyna utraty wzroku ludzi po 50 roku życia. Wczesne stadium choroby może przebiegać bezobjawowo i tylko dobrze wykonywana profilaktyka może nasz uchronić przed najgorszym. Jednymi z podstawowych objawów to mroczki czy błyski, a już na pewno sytuacje, w których proste linie, na które patrzymy, wydają się załamywać. Osoby wykonujące takie zawód jak architekt czy fotograf powinny się zmartwić bowiem takie objawy mogą skutecznie utrudniać wykonywanie zawodu. Dużo zależy ten od nas samych pamiętajcie aby unikać spoglądania na słońce a także dobrze się odżywiajcie.

Kiedy zapominamy o oczach

Wiele osób zapomina o tym że oczy także powinno chronić się przed promieniami słonecznymi bowiem promieniowanie słoneczne nie jest tylko niebezpieczne dla skóry ale również dla oczu. Skoro już wydajecie pieniądze na kremy z filtrem warto też zaopatrzyć się w okulary z polaryzacją. Jednak to nie wszystko co ma wpływ na oczy. Ważne jest to aby jeść zdrowo i unikać palenia papierosów. AMD wykryte we wczesnym stadium można skutecznie wyleczyć za pomocą terapii laserem 2RT. Minimalizuje lub zmniejsza on liczbę druzów. Druzy to złogi metabolitów, które powstają pod nabłonkiem barwnikowym i w sposób powolny uszkadzają światłoczułe komórki siatkówki. Czyli mówiąc krótko jest to złe.

Pamiętaj siatkówkę można leczyć

Zabieg laserem 2RT polega na pobudzaniu regeneracyjnym oka dzięki czemu oko wraca do zdrowia. Zabieg jest bezbolesny i można go powtarzać w razie potrzeby. Jest też nieinwazyjny i bezpieczny dla pacjenta. Dlatego nie ma co się bać. Skoro dbacie o zęby i raz w roku odwiedzacie dentystę warto też wybrać się do okulisty.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

© Zdrowe oczko, szczęśliwe oczko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci