Menu

Zdrowe oczko, szczęśliwe oczko

O tym co warto wiedzieć na temat oczu. Jak pielęgnować i dbać o oczy.

Jak dbać o swoje oczy?

zdroweoczko

Na problemy ze wzrokiem skarżą się w dzisiejszych czasach nie tylko osoby, u których stwierdzono wadę widzenia i ci, którzy muszą nosić okulary. Problem zaczerwienionych, łzawiących lub suchych oczu dotyczy coraz szerszej grupy ludzi.

Zwykle o oczach się zapomina. Gdy dają o sobie znać, przecieramy je palcem i wracamy do swoich czynności. Przesiadywanie przed ekranem komputera, czytanie przy nieodpowiednim świetle, długie godziny spędzone przed książkami i uczenie się do późnych godzin nocnych z pewnością nie służy naszym oczom. Można udać się do optyka po parę rad lub stosować poniższe wskazówki.

JAK DBAĆ O SWOJE OCZY?

 • Zioła
  Zmęczonym oczom z pewnością przyniosą ulgę rozmaite kompresy z rumianku, kwiatu dzikiej róży, czy czarnej herbaty.
 • Ćwiczenia oczu
  Gimnastyka zmęczonych oczu polega na przykład na oderwaniu wzroku od książki lub ekranu monitora i przeniesienie go na przedmiot leżący daleko. Następnie można poruszać gałkami ocznymi na różne strony.
 • Środki pielęgnujące
  Do wyboru mamy różnorakie preparaty ze świetlikiem lekarskim, krople antybakteryjne czy dezynfekujące. Objawy zespołu suchego oka złagodzą tzw. sztuczne łzy.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
 • Gość: [sauny24] *.internetdsl.tpnet.pl

  Kompresy zdecydowanie. I oczywiście regularne badania wzroku :)

 • Gość: [Invisalign] *.dynamic.chello.pl

  Warto mieć na uwadzę również dbanie o uzębienie. Oczy oczywiście są bardzo ważne, jednak piękny i estetyczny uśmiech jest również istotny (kontakty społeczne, pewność siebie). Wydaje mi się, że warto zadbać o niego i udać się na leczenie ortodontyczne. Obecnie stosuje się naprawdę innowacyjne metody leczenia. Przykładem jest niewidoczny aparat na zęby Invisalign. Cena aparatu ortodontycznego Invisalign nie jest wygórowana, a estetyka noszenia na codzień oraz efekty są fantastyczne!

© Zdrowe oczko, szczęśliwe oczko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci